"Nic nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent. Nic nie jest bardziej powszechne niż ludzie ze zmarnowanym talentem. Nie zastąpi jej geniusz. Niespełniony geniusz to dziś niemal przysłowie. Nie zastąpi jej wykształcenie. Świat pełen jest wykształconych rozbitków. Wytrwałość i determinacja - oto prawdziwa potęga!" - Israel Regardie

poniedziałek, 8 października 2012

Sytuacja na EUR/USD w średnim terminie

Sytuacja na EUR/USD w średnim terminie. W mojej opinii mamy do czynienia z realizacją korekty pędzącej co w nadchodzących tygodniach zaowocuje nowymi dołkami.


Aktualne pozycje:
- SP500 S 1460 pkt [50%]

54 komentarze:

  1. Arturze mógłbyś zamieścić w komentarzach dodatkowy opis tego wykresu? Bo chyba nie wszystko rozumiem.. pzdr

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W średnim terminie mamy do czynienia z trendem spadkowym. Ostatnia korekta tego trendu (począwszy od lipca 2012) okazała się być równa korekcie z okresu II połowy 2011 roku (fioletowe kwadraty). Taka równość korekt potwierdza dominację podaży i trwałość ruchu.

      Jeżeli zmierzymy sobie cały ruch od maja 2011 do lipca 2012 okazuje się, że ostatnia korekta zakończyła się na zniesieniu Fibonacciego 38,2%. To kolejny punkt dla podaży.

      Ostatnie 10 miesięcy na parze EURUSD można interpretować jako korektę pedzącą ABC, po której kurs powinien powrócić do spadków (w domyśle - nowych dołków). W korekcie tej istnieje kilka uwiarygadniających ją zależności; konkretnie fala C do fali A to 1.272 (Fibonacci) a fala B do dali A to 1.618.

      Pozdrawiam!

      Usuń
  2. mysle ze zobaczymy predzej 1.4 niz zejscie ponizej 1.2, powodzenia
    radek

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Autor zaprezentował scenariusz oparty o analizę techniczną - może Radku wysilisz się i uargumentujesz swoją teorię edka na poziomie 1.4; bo takie puste hasła może głosić każdy i nic do nie wnosi do dyskusji, pozdrawiam

      Usuń
    2. biorąc pod uwagę, że zaczęło się QE3 to faktycznie nie byłbym taki przekonany za spadkami..

      Usuń
  3. podobnie to widzę ale mam jedno "ALE" to ale co mnie niepokoi to wskaźniki na interwałach miesięcznych, obecnie są nastawiono bardziej "byczo" aniżeli miało to miejsce przy fali A, dotyczy RSI, STS, RVI czy MACD, no chyba że jeszcze w październiku zobaczymy TT (taktyczne tąpnięcie) z formacją wodospadu.. wtedy i wskaźniki jak to wskaźniki (po fakcie) pokażą inny obraz, dlatego pisałem wcześniej iż czekam na miesięcznego bara, jeżeli październik będzie miał nowe maksima w stosunku do bara z września powyższy scenariusz może być zanegowany, jeżeli nie to.. będzie ciekawie :) pożyjemy zobaczymy

    OdpowiedzUsuń
  4. Odpowiedzi
    1. Hej, a jaką stosujesz strategię wyjścia z pozycji?

      Usuń
    2. Wpływ na to ma wiele czynników i staram się reagować na bieżąco w zależności od tego, co rysuje rynek. Generalnie w całej koncepcji opisanej w poście oczekuje ruchu o ok 850 pipsów w ramach fali trzeciej i bardziej nastawiony jestem na dobieranie niż na redukcję w trakcie.

      W tym momencie na EURUSD zakładam jeszcze możliwość wyrysowania korekty prostej w ramach fali drugiej. Doprowadziło by to do zamknięcia pozycji krótkiej. W okolicach 1.3090 szukałbym okazji do wejścia w rynek (czyli sytuacji, która dała by mi SL). WYKRES Pozdrawiam!

      Usuń
    3. Dzięki za odpowiedź.
      Ja zwykle dobierałem jak byłem na stratnych pozycjach, ale generalnie to mi się nie opłacało i zamierzam zmienić podejście.
      W tej sytuacji skłaniał bym się do dobrania po przebiciu 1,28

      Usuń
  5. SP500 wciąż patrzy na księżyc: wykres, najbliższy nów - 15.10

    OdpowiedzUsuń
  6. noo juz 100 ponad pips niezle ;p ciekaw jestem tylko ile lotow :p i jaka dzwignia;p , zastanawiam sie czy mozesz mi polecic jakas ksiazke odnosnie teorii fal elliota, chcialbym zglebuc temat. pozdrawiam Maciek

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli zaczynasz z Elliottem to może 'Teoria fal Elliotta' Frost-a.

      Jeżeli chodzi o książki to imo dwie obowiązkowe lektury, niezależnie od techniki, którą się posługujesz, to 'Wspomnienia Gracza Giełdowego' i 'Czarodzieje Rynku'. Pozdrawiam!

      Usuń
  7. myslalem ze polcecisz mi murphy`ego ,,analiza techniczna rynkow finansowych" skonczylem ja.. ale dzieki bede mial na uwadze te dwie pozycje. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  8. Zamknięcie S na EURUSD po 1.2940 (zysk 50 pips). Zobaczymy jak rynek zareaguje na ten scenariusz: WYKRES

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to jest właśnie to o czym pisałem powyżej.. gdyby ten scenariusz się ziścił to październik nie ma nowych maksimów, i lecimy dokładnie tak jak narysowałeś (mimo, iż wielu znanych analityków pisze inaczej ;)), dlatego z niecierpliwością czekam na owe zniesienie 76,4 lub 78,6, jutrzejszy dzień powinien nam to wyjaśnić, najpóźniej poniedziałek bo możemy jeszcze zaliczyć spadek na 1.2803 o ile dzisiejsze odbicie będzie miało tylko strukturę trzy falową zamiast piątka, tak dokładnie na falach eliota się nie znam, prowadzę swoją strategię wg. ichimoku, eliotem najwyżej się lekko wspieram, jest dla mnie za bardzo rozbudowany i przez to bez sensu, bo jak nie trzy fale to pięć, jak nie pięć to osiem, a potem jeszcze okazało się, że nie osiem bo była fala w podfali w fali entej ;) rynek ma być prosty, zawiłości zostawiam pisarzom i prorokom :)

      Usuń
    2. Być może rynki w poniedziałek zachcą 'popatrzeć na księżyc' WYKRES. Zobaczymy :)

      Usuń
  9. Rynek strasznie męczy się z ważnym oporem przy 1.2940-1.2965. Może być jak w zaszłym tygodniu, że w końcu go sforsuje. Jednak nie zdziwiłbym gdybyśmy dzisiaj zobaczyli powrót na południe. Wtedy wyszłoby na to, że rynek cofnął się tylko po to aby zamknąć Twój SL Arturze ;-). Od szczytu przy 1.3170 notowania chodzą jak posznurku. Piątkowe 1.3070 mogło być szczytem korekcyjnej fali B, przy czym Fala A odbiła się od 1.2805. 50% zniesienia spadków od 1.3070 do 1.2825 wypada na 1.2948. Wczoraj ten poziom został nieznacznie naruszony ale od kilkunastu godzin mamy impas. Poza tym dziwnie zachowuje się S&P500 i kto wie czy rynek nie zachce zrealizować formacji podwójnego szczytu. Wtedy spadkom w Ameryce do 1380 towarzyszyłaby obsuwa na EUR/USD do 1.2650-1.2700. Cytując znanego nam z tego bloga klasyka - pożyjemy zobaczymy ;-).

    OdpowiedzUsuń
  10. SP500 upodobał sobie w trwającym wzrostowym swingu korekty o równe 50pkt. : WYKRES

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co jest Arturze? Gdzie Twoje L na S&P500? Miałeś wszystko jak w książce - 50 punktów korety i dołek w dniu nowiu. A Ty za szblę nie chwytasz?! Na rynku EUR/USD wygląda na to, że gracze wybrali drogę sygnalizowaną przez ForexFoxa. Jeszcze nic nie jest przesądzone ale chyba jednak będzie nowy szczyt - nie w tym, to w przyszłym tygodniu. Jeśli ostatnią klkutygodniową korektę potraktować jako formację trójkąta to w ciągu 2 tygodni zobaczymy wzrost przynajmniej w okolice 1.3250. Wolę nawet nie wierzyć, że to, co wysmarował rynek na wykresie dziennym, bardziej niż trójkąt przypomina mi chorągiewkę o zasięgu nawet do 1.3500. Niby mało prawdopodobne ale takie rzeczy się dzieją, że każy scenariusz jest możliwy. Z fałszywym wybiciem włącznie...

      Usuń
    2. Dzisiejszy dzień jest ważny - jeżeli otrzymamy podażową świecę na EURUSD może być to początek scenariusza opisanego w poście. Wtedy otrzymalibyśmy korektę ABC, gdzie C/A=1.128. Co więcej na SP500 możemy mieć do czynienia z korektą pędzącą 1:1. W całość składa się także sytuacja na EURJPY i GBPUSD.

      Usuń
    3. Natomiast co do sytuacji sprzed 3 dni to brałem L i dzisiaj właśnie odwróciłem. Bardziej od równości korekt przekonywało mnie dolne ograniczenie kanału wzrostowego. No i oczywiście 15sty. Niestety nie zawsze mam możliwość napisania od razu o tym na blogu; a pisanie po czasie to już nie to samo - bo tak to by każdy potrafił ;)

      Usuń
    4. Suuuper! W poniedziałek nie dałeś sygnału na SP500, a wczoraj na EUR/USD. To ja zaraz policzę ile nie zarobiłem i prześlę Ci na maila numer mojego rachunku abyś mi powetował brak zysku czyli... stratę(?). Jest umowa?! ;-)
      A tak serio, to będę wdzięczny (spodziewam się, że nie tylko ja) za każdy sygnał, nawet nieco spóźniony. Sam zdecyduję w danej chwili co robić.
      Wczoraj wypozycjonowałem się z S na 1.3118, a potem na 1.3112 i w obu przypadkach wystraszyłem się małej cofki, jak widać niepotrzebnie.
      Teraz trzymam kciuki, bo w dalszych spadkach też mam wstydliwy interes od 1.3008 :-/. Elliotowcy "straszą", że rynek na fali 4 koryguje wzrosty od 1.2825 do 1.3140. Zarra miałoby być odbicie i atak na wrześniowy szczyt. Skuś baba na dziada... ;-)

      Usuń
  11. KRYTYKA CHOLERYKA | ocena treści: 6/10 | http://www.goldenline.pl/krytyka-choleryka

    Uzasadnienie: News dla fachowców, którzy już pieluszki mieli haftowane w ciąg Fibonacciego. Przeciętny czytelnik nie ma pojęcia, co z tym zrobić, panie Hess. Zawsze cenię specjalistów, którzy potrafią przełożyć swoją wiedzę na rzeczowe, jak najprostsze porady. Co by Pan powiedział na podstawie tego wykresiku narodowi? - Ludziom, których bardziej interesowałyby ceny skupu srebra i złota, bo to od ich wahań zależy, czy sprzedany pierścionek po babce oraz zastawa po ciotce wystarczą na opłacenie rachunków za prąd w zimie? Apelujemy do fachowców o zstąpienie na twardy grunt i udzielanie laikom czytelniejszych wskazówek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jak widzę takie strony gdzie w formularzu przez net wymagają pesel lub numer dowodu to nogą się żegnam.. z kilometra od takich oszołomów, złodziei i kombinatorów, drugi golden

      Usuń
  12. Po reakcjach USD na dane raczej nas czeka trend boczny...

    OdpowiedzUsuń
  13. Odpowiedzi
    1. L zamknięte, strata 6$. Zagranie było pod korektę pędzącą z równością fal A i C (interwał 4H)

      Usuń
  14. Witam
    Mam odłozone troche złotówek i zastanawiam się w co je zamienić aby w średnim (długim) terminie zarobić troche wiecej niz na lokacie. Myslałem o kupnie USD. Przynam szczerze, że nie znam sie kompletnie na analizach technicznych itp. Mam prośbe do autora bloga o jakaś sensowna podpowiedź.
    Pozdrawiam Serdecznie
    Rafał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli chodzi o długi termin to osobiście jestem skupiony na metalach szlachetnych, głównie na złocie. Jeżeli chodzi o średni termin to upierałbym się przy dolarze (idąc za wykresem z postu), ale średni termin ma to do siebie, że za tydzień może wyglądać inaczej. Spekulacja nie polega przewidywaniu tylko na wykorzystywaniu sytuacji na rynku, w których prawdopodobieństwo leży po naszej stronie.

      Usuń
    2. Dziękuje za odpowiedź.

      Usuń
    3. To jeszcze moje 3 grosze... W czerwcu policzyłem, jaki można było osiągnąć zysk inwestując na platformie handlowej 10 tys. zł według sygnałów podawanych przez Artura. Wyszło, że w zależności od własnej pazerności i sposobu inwestowania pomnażanego kapitału, w czerwcu rachunek zamknąłby się kwotą od 40 do 110 tys. zł. Możesz sprawdzić sam w Archiwum blog. Nie każdy sygnał Artura był trafiony ale w ogólnym rozrachunku minimalna stopa zwrotu na poziomie 300% w ciągu pół roku, to wynik "trochę" lepszy niż na jakiejkolwiek lokacie. Inna sprawa, że lokata bankowa, to pewna sprawa, a gra na giełdzie to spore emocje i może kosztować dużo nerwów. Decyzja należy do Ciebie ale miej przy tym na uwadze starą mądrość ludową - "najlepiej nie wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka".

      Usuń
  15. SP500 S 1460 pkt (korekta pędząca 1:1), SL 4pkt

    OdpowiedzUsuń
  16. w najbliższych godzinach mam nadzieje do konca tygodnia powinno wyjasnic sie czy scenariusz jest w grze - wazne zeby edek nowego szczytu nie wybil :) ja narazie nie klade pozycji, wole zaczekac na potwierdzenie odwrocenia i wtedy sie podlaczyc. a jezeli wybija to zachaczyc sie na L :P

    OdpowiedzUsuń
  17. No narazie wygląda to dobrze Arturze, masz jakiegoś shorta na eurusd? Wczoraj faktycznie dzień prawdy był, ja siedzę na S na GBPUSD. Pzdr!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj, jestem na S z 1.3110. Gratuluje funta bo mocno na nim zjechali!

      Usuń
  18. dobre wejście z tym S na SP500, ja też siedzę ;) pozdro, mk

    OdpowiedzUsuń
  19. Panie Arturze, prszę o komentaż do sytuacji na WIG20 w piatek (spadek -2%). Jaki pan przewiduje scenariusz na poniedziałek i przyszły tydzień. Jaki to bedzie miało wpływ na notowania USD/PLN?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warszawa jest bardzo słaba co każdy widzi (w kontekście średnioterminowym). Jeżeli ziści się scenariusz zaprezentowany w poście (eurusd) obserwować będziemy ruch na południe na WIG20, a złoty będzie stopniowo słabł względem dolara amerykańskiego. Jeżeli WIG20 nie potrafił wykorzystać dobrej formy DAX'a czy SP500 w ostatnich miesiącach to mam wrażenie, że wystarczy byle powód by mocno zjechał w dół gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Ciekaw jestem co inwestorzy dyskontują tak słabą formą warszawskich indeksów? Nie napawa mnie to optymizmem.

      Usuń
  20. Czyżby nakreślony scenariusz na EUR/USD zaczął się realizować?
    Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawe jest to, że inne waluty nakreśliły ładne struktury 5-falowe a eur/usd nie. Co o tym myślicie?

      Usuń
  21. Realizacja 50% S z 1460 pkt na SP500 po 1418 pkt

    OdpowiedzUsuń
  22. o co chodzi z tym 50% czy to ma zwiazek z liczbami fibonnaciego? jesli tak to w jakim sensie?? gratuluje i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To oznacza, że zrealizowałem (zamknąłem) połowę pozycji krótkich otwartych po cenie 1460. Pozdrawiam!

      Usuń
  23. Czy tylko mnie się zdaje, że ta korekta to początek czegoś poważniejszego... ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Póki co technicznie wciąż jesteśmy w trendzie wzrostowym, ale ta geometria nie napawa mnie optymizmem: WYKRES

      Usuń
  24. Nasdaq100 jest na linii trendu poprowadzonej od maja oraz na zniesieniu 61,8 ostatnich wzrostów. Ciekawe miejsce z bardzo atrakcyjnym stosunkiem zysku do ryzyka..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystko leci na łeb, na szyję... Gdyby tak było jeszcze tylko przez 2-3 sesje, to naprawdę wyszukałeś perełkę. Zwłaszcza jeśli uwzględnić, że w dłuższym ujęciu, za początek linii trendu można przyjąć końcówkę listopada, a może i nawet początek sierpnia ubiegłego roku. Może do tych wszystkich pobożnych życzeń, ludziska kolejny raz rzucą okiem na księżyc... Toć to zaraz rozbłyśnie pełną "mordą"!;-)

      Usuń
  25. Dołożyłem S na SP500 po 1420, prawdopodobnie mamy realizację korekty nieregularnej, w której C/A=1.128 (interwał H1). Cel - nowy dołek. Realizacje korekt nieregularnych są zazwyczaj dynamiczne.

    OdpowiedzUsuń
  26. zastanawiam sie jak masz umieszczone stop lossy , bardzo mnie to interesuje czy masz na pierwszym S w cenie otwarcia czy juz troszke nizej jesli tak to czy moglbys napisac na jakim poziomie :) dzieki z gory i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie zamknąłem S z 1420 po 1406 (SL miałem ustawiony nieco poniżej ceny otwarcia). 50% S z 1460 zostawiam ze SL 'mentalnym'.

      Usuń

Etykiety

10 marzec (1) 1180 (1) 12 sposobów na zmarnowanie życia (1) 20 lipca 2014 (1) 20.07.2014 (1) acta (1) aktualny trend (5) Alan Greenspan (2) all ordinaries (1) amerykański indeks małych spółek (1) analiza (7) analiza długookresowa (5) analiza fundamentalna (1) analiza giełdowa (5) analiza rynku (3) analiza sp500 (10) analiza średnioterminowa (5) analiza technicza (2) analiza techniczna (8) analiza złota (3) analogie na giełdzie (1) andromeda initiative (1) Arabtec Holding Co. (1) artur hess (3) artur hess tancerz (1) audusd (3) badanie rynki akcji (1) baltic dry index (1) bańka spekulacyjna (1) ben bernanke (1) bessa (6) BOVESPA (1) bóbrka (1) bullish/bear ratio (1) bux (2) CAC40 (3) carry trade (1) cenzura internetu (1) CFTC (1) cftf (1) chf/pln (1) Christine Lagarde (1) Christopher H. Browne (1) comex (1) COT (1) cpi (1) cykl inwestycyjny (1) cykl prezydencki (7) cykliczność (1) cytaty (2) czarne złoto (1) czas trwania korekty (1) dach mansardowy (1) dane makroekonomiczne (1) DAX (12) deutsche bank (2) DFMGI (1) di napoli (1) djia (1) długie cienie (1) dolar (3) dolar amerykański (3) dolar australijski (1) dolar index (1) donald trump (1) dopiski (7) dow jones (1) dow-gold (2) dow-jones (1) dubai (1) dywergencja (2) dźwignia finansowa (1) ebc (3) ed seykota (1) efekt grudnia (1) efekt potwierdzenia (1) egzamin maklerski (2) einstein (1) elliott (2) elon musk (1) emerytura (1) emocje (3) Era zawirowań (1) euforia (1) eur/pln (1) eur/usd (6) eurchf (1) eurjpy (2) eurusd (6) fala piąta (2) fale Elliotta (10) fale grawitacyjne (1) fazy księżyca (2) FED (3) fed bena bernanke (1) finanse (1) finansowe cytaty (1) forex (10) formacja głowy i ramion (6) formacja trójkąta (7) formacje cenowe (2) frank szwajcarski (1) FTSE 100 (2) ftse mib (1) ftse100 (1) gbpusd (1) geopolityka (1) george friedman (1) george soros (2) giełda (8) giełda w hiszpanii (1) giełda w szanghaju (1) gold (6) gold ichimoku 2 daily (1) gwiazda polarna (1) harmonia rynku (1) hedge (1) hessalpari (1) hindenburg omen (2) hossa (7) howard abell (1) ibex35 (1) ichimoku (2) ignacy łukasiewicz (1) imf (1) indeks dolara (1) indeks strachu (2) indeksy amerykańskie (1) independent trader (1) index giełdowy australia (1) inflacja (1) inwestycje (1) ISM (1) jacek walkiewicz (1) jak zostałem milionerem (1) jan fijor (1) JP Morgan (1) klin zniżkujący (1) klin zwyżkujący (3) komisja nadzoru finansowego (1) konsolidacja (2) korekta (5) korekta 1:1 (2) korekta 10% (2) korekta ABC (1) korekta nieregularna (2) korekta pędząca (2) korekta płaska (2) korekta prosta (3) kosmos (1) krach (5) krótki film o prawdzie i fałszu (1) kryzys (1) krzyż śmierci (3) kurs dolara (1) kursy maklerskie (2) kwartał (1) lehman brothers (1) licencja maklera (1) LOP (1) lot paraboliczny (1) luka cenowa (1) luka wyczerpania (1) luki cenowe (1) Mała książeczka o inwestowaniu w wartość (1) manifestacja (1) manipulacja (1) manipulacja na rynku złota (1) mars (1) marzec (1) materiały (1) MERVAL (2) meta trader (1) metale szlachetne (3) michael jackson symfonicznie (1) michael shermer (1) mikołaj rylski (1) money management (1) Murphy (1) mWIG40 (2) mWIG40 a WIG20 (1) myfxbook (6) najmocniejszy okres (1) nasdaq (3) następne 100 lat (1) nastroje na rynku (1) national geographic (1) nbp stopa procentowa kredyty hipoteczne (1) neuroekonomia (1) new york stock exchange (1) nyse (3) nzdusd (1) objęcie bessy (1) odwrócone RGR (3) opcje (1) opinia (1) opór (2) oRGR (4) ostrzeżenie (1) oszczędzanie (1) pamm (1) panika (1) paul tudor jones (1) pipa (1) pips (1) podaż (1) podejście kontrariańskie (1) podsumowanie wyników (1) podusmowanie 2022 rynki finansowe kryptowaluty (1) podwójny szczyt (3) polityka (1) portfel (1) portfolio (1) poziom 1050 (1) poziomy Fibonacciego (2) ppk (1) prognozowanie (1) projekcja (1) protest (1) przemyślenia (2) psychologia inwestowania (2) psychologia spekulacji (1) pszenica (1) pułapka na byki (1) put (1) rachunek prawdopodobieństwa (1) rajd św. mikołaja (1) rajd złota (1) raporty (1) recenzja (4) relative strength index (1) rezerwa federalna (3) rezerwy srebra (1) rgr (3) robert koppel (1) ropa (1) ropa naftowa (2) ROST (1) RSI (2) russel 2000 (5) russell 2000 (1) rynek amerykański (1) rynek byka (2) rynek niedźwiedzia (1) rynek walutowy (1) rynek złota (13) rynki (1) rynkowy umysł (1) s&p100 (1) scifun (2) sentymen (2) sentyment na rynku (4) sentyment sii (1) sezonowość (2) sezonowość złota (2) sezonowść (1) Shanghai Composite (1) shiller pe (1) short (1) silny dolar (1) sma100 (2) SMA200 (1) SMA400 (3) SMI (1) sopa (1) SP500 (28) sp500 weekly trend (5) spacex (1) spekulacja (30) spekulant (2) spółki amerykańskie (1) spx (1) srebro (2) statement (1) stop lossy (2) stopa zwrotu (1) stopy procentowe (1) sui30 (1) sWIG80 (2) symulacja sp500 (1) symulacja wig (1) sytuacja na giełdzie (1) szczyt (1) szpulka (1) średnie kroczące (1) świat jako wioska; David J. Smith; If the World Were a Village (1) świece japońskie (1) taniec (1) target point (1) technika ichimoku (3) tesla (1) trader doskonały (1) trader vic (2) Trader Vic II (1) trader21 (1) trading (11) trading jam session (1) trend (5) trend na giełdzie (3) trend wzrostowy (3) trójkąt prostokątny (2) us dollar index (1) usd/pln (3) van tharp (1) victor sperandeo (2) vix (6) vxo (1) wall street (1) waluta carry trade (1) wewnętrzna gra (1) wheat (1) wig (1) wig20 (9) wig30 (1) wkupienie rynku (1) wrzesień (1) wskaźnik (1) wskaźnik odchylenia (2) wskaźniki (1) wsparcie (2) wspomnienia gracza giełdowego (1) wybory usa (1) wykupienie (1) wzrostowe tygodnie (1) xauusd (2) youtube (1) zapiski spekulanta (4) zarządzanie aktywami (1) zarządzanie pozycją (1) zarządzanie ryzykiem (1) zasady gry (2) zasięg formacji (1) złoto (9) złoto analiza (2) złoty (1) złoty krzyż (2) zmiana trendu (2) zmienność (1) zniesienia Fibonnaciego (1)